авто из германии
Gta android скачать

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Written by admin on . Posted in Jaunumi

Atbildam uz mūsu klientu biežāk uzdotajiem jautājumiem.

1. Kādos gadījumos izvēlās bioloģisko attīrīšanas iekārtu?

Mūsdienās privātmāja, viesu nams, atpūtas komplekss, mājsaimniecība vai zemnieku saimniecība nav iedomājama bez visām nepieciešamajām komunikācijām. Latvijā daudzām privātmājām nav iespēja pieslēgties pilsētas vai centrālajiem kanalizācijas tīkliem, tādēļ kā risinājumu var izvēlēties bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu. Ir dažādi veidi kā uzkrāt un novadīt sadzīves notekūdeņus, kā, piemēram, septiķis, izsmeļamā bedre, grodu sistēmas, bet bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta ir videi draudzīgs un izdevīgs ilgtermiņa risinājums. Mūsdienās pārtika un sadzīves līdzekļi, kurus izmantojam ikdienā ir piesātināti ar dažādām ķīmiskām vielām, tādēļ viss ko mēs novadām kanalizācija ir jāattīra. Bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta privātmājai ir kā mazā pilsētas/ciema attīrīšanas iekārta, tikai Jūsu īpašumā. Attīrīšanas iekārta ir viegli uzstādāma un apkopjama.

2. Ar ko bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta atšķiras no septiķa?

Bieži cilvēki jauc bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ar septiķi. Tās ir divas dažādas lietas, kuru funkcija ir viena, bet darbības principi ir dažādi. Septiķis darbojas kā nosēdaka, kurā uzkrājas visi notekūdeņi. Toties bioloģiskā attīrīšanas iekārta notekūdeņus attīra, pārstrādājot to tehniskajā ūdenī, kurš tālāk tiek novadīts infiltrācijas laukā, grāvītī vai atklātā ūdens tilpnē. Domājot ilgtermiņā, bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta ir efektīvs risinājums, jo septiķim biežāk jāveic izpumpēšana, kā arī infiltrācijas zona septiķim var ātrāk aizsērēt un tas var izveidot papildus izdevumus nākamajos 5-7 gados ( jo visdrīzak infiltrācija būs jāpārtaisa ). Bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta darbojas visu cauru gadu, visdažādākajos laikapstākļos. Toties septiķis ziemas laikā var aizsalt, radot problēmu, to šajā periodā apkalpot. Kā plusu bioloģiskajai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai var minēt, ka tām nav nekādas kanalizācijas smakas un apkope ir jāveic retāk.

3. Cik bieži jāveic servisa apkope bioloģiskajai attīrīšanas iekārtai?

Pārsvarā lieko dūņu pieaugums ir atkarīgs no notekūdeņu daudzuma. Vienreizējo servisa apkopi mēs iesakām veikt OBLIGĀTI, jo gada laikā izveidojas lieko dūņu pieaugums, kuras nepieciešams atpumpēt. Ja iekārtai ir neliels noslogojums, tad pietiek apkopi veikt reizi gadā. Bet ja pie Jums bieži brauc ciemiņi un Jums patīk rīkot saviesīgus pasākumus savā mājā, tad iesakām veikt apkopi vismaz divas reizes gadā. Šīm divām reizēm mēs piedāvājam servisa līgumu, kura ietvaros mēs veicam servisa apkopi kā minimums divas reizes gadā. Tādā veidā Jums nav jādomā par attīrīšanas iekārtu, un kad saukt servisa meistaru.

Vidēji AT sērijai gada laikā iekārtai izveidojas 1,5 m3 lieko dūņu, bet ATC sērijai vidēji 0,55m3 gadā. Šīs liekās dūņas var atpumpēt uz košaugiem vai kompostā, kas ir labs un dabīgs mēslojums.

4. Kādēļ jāizvēlas tieši bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta?

Protams, varam jautāt – Kādēļ mūsu senči bez problēmām gadiem ir izmantojuši septiķus un izsmeļamās bedres, bet tagad lielākoties tās ir aizliegtas, un to vietā ir nepieciešamas bioloģiskās attīrīšanas iekārtas? Atbilde ir vienkārša. Laiks iet uz priekšu un viss attīstās, līdz ar to arī tehnoloģijas un risinājumi tiek piedāvāti mūsdienu apstākļiem. Viss, ko mēs izmantojam ikdienas vajadzībām – pārtika, sadzīves ķīmija – prasa augstāku attīrīšanas pakāpi. Bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta attīra sadzīves notekūdeņus, lai tos varētu novadīt droši atpakaļ zemē, kur pazemes ūdens netiek piesārņots ar ķīmiskajām vielām, kuras uzņemam dienu dienā izmantojam mājas vajadzībām.

5. Kādēļ ir svarīgi iegādāties iekārtu ar CE sertifikātu?

Bioloģiskai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai ir jābūt ar CE marķējumu. Šāds marķējums ir apliecinājums tam, ka iekārtai sertificēšanas procesā ir veikti kvalitātes testi, un tā atbilst Eiropas Savienības prasībām. Ja iekārtai nav šī sertifikāta, tad tā noteikti nav testēta un visdrīzāk nespēs veikt notekūdeņu attīrīšanu. Iegādājoties iekārtu ar marķējumu un sertifikāciju ir iespējams vieglāk nodot objektu ekspluatācijai, kā arī uzrādīt visus nepieciešamos dokumentus Vides dienestam, ja ir tāda nepieciešamība.

6. Kādi risinājumi ir bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas uzstādīšanai?

Labāko risinājumu var ieteikt mūsu menedžeris pēc objekta apsekošanas, kurā iespējams noteikt kur iekārtu varētu uzstādīt un kur novadīt attīrītos notekūdeņus. Attīrītos ūdeņus var novadīt četros veidos :

• Ja netālu atrodas grāvītis, tad attīrītos notekūdeņus var novadīt tieši grāvītī. Šis risinājums iekārtas montāžas ziņā samazina izmaksas un ir ērtākais risinājums;

• Ja objektā nav netālu grāvītis, tad pēc iekārtas var uzstādīt infiltrācijas lauku, kuram izmanto grodu un groda apakšā skalotos oļus;

• Ja objektā ir augsts gruntsūdens līmenis, tad attīcīgi pirms infiltrācijas lauka tiek uzstādīta sūkņa stacija, kurā liek sūkni. Sūknis pēc iekārtas paceļ attīrītos notekūdeņus uz infiltrācijas lauku, kurš tiek taisīts uzbērumā (~ 80 cm virs zemes līmeņa);

• Ja izvads no mājas ir dziļāks par iekārtas ienākošo trubu, tad pirms iekārtas tiek uzstādīta sūkņa stacija. Sūknis paceļ uz iekārtu ienakošos notekūdeņus.

7. Kādus līdzekļus drīkst/nedrīkst izmantot, ja ir bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta?

Iekārtas tehniskajā pasē ir minēti līdzekļi un vielas, kuras nav ieteicams izmantot vispār vai arī lielā daudzumā. Piemēram, mikroorganismi nepārstrādās lielu daudzumu piena produktu, tauku, tualetes papīru (neapstrādās, ja iemetīs veselu rulli) un veļaspulvera kapsulas. Ir aizliegts bioloģiskajā attīrīšana iekārta novadīt rūpniecības ķīmiju, krāsas un citas kodīgas vielas, kuras varētu nogalināt dūņas. Nav ieteicams novadīt rūgstošus šķidrumus. Nelielā daudzumā tas varbūt arī neietekmēs iekārtas darbību, bet lielā daudzumā, tas varētu apdraudēt dūņu dzīvot spēju. Sadzīves ķīmiju, kā, piemēram, Fairy, Domestos, veļaspulverus atļauts izmantot, jo mikroorganismi tos var pārstrādāt.

8. Vai bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ir iespējams uzstādīt augstos gruntsūdeņos?

Augsti gruntsūdeņi mūs nebiedē, jo mēs varam piedāvāt risinājumu iekārtas uzstādīšanai un notekūdeņu novadīšanai. Ja objektā ir augsti gruntsūdeņi, jebkurā gadījumā iekārtas apakšā tiek likts groda vāks, kurš noenkuro iekārtu, un gruntsūdeņi to nevar izspiest. Kā arī iekārtā nemainīgi ir vismaz 2m3 ūdens.

9. Vai bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārtai dūņas nomirst, ja nav patstāvīgs notekūdeņu pieplūdums?

Dūņas, pēc laboratorijas mērījumiem, spēj izdzīvot 180 dienas jeb pusgadu bez notekūdeņu pieplūdes. Mēs iesakām palaist iekārtu darbībā, kad objekts tiek apdzīvots. Ja Jums sanāk aizbraukt garās brīvdienās, vai arī pašlaik Jūs objektā uzturaties sezonāli, tad par dūņu izzušanu Jums nevajadzētu uztraukties, jo tās var arī papildināt. Galvenais ko mēs uzsveram visiem klientiem, ir neatslēgt kompresoru, kurš nodrošina skābekli dūņām.

10. Kam jāpievērš uzmanību iegādājoties bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu?

Būtiska nozīme ir ūdens patēriņam, jo no tā var mainīties iekārtas lielums. Sešiem patstāvīgi dzīvojošiem iedzīvotājiem piedāvājam divus risinājumus – AT un ATC sēriju. Iekārtas apstrādā aptuveni 1m3 diennaktī. Ja ūdens patēriņš ir lielāks, mēs varam piedāvāt arī lielākas attīrīšanas iekārtas.

Svarīgi arī ir ūdens piesārņojums. Vai tas nav ļoti dzelžains, jo tad iekārtā var veidoties putas. Arī svarīgi ir – kas tiek novadīts iekārtā? Piemēram, mēs neiesakām novadīt taukus, piena produktus, rūpniecības ķīmiju, asinis. Ja objektā tiek lielā daudzumā izmantoti šādas vielas, tad būtu nepieciešams tās novadīt kaut kur citur. Lai iekārtā nenokļūtu tauki, mēs piedāvājam arī tauku ķērāju.

11. Vai bioloģiskajai notekūdeņu attīrīšanas iekārtai ir nepieciešami asinizācijas pakalpojumi?

Ja iekārtai tiek sekots līdzi un servisa apkope tiek veikta vismaz reizi gadā, tad iekārtas apkopei nav nepieciešams asenizācijas pakalpojums. Asenizācijas mašīna, nezinot daudzumu, kurš ir jāatpumpē, var izpumpēt visu iekārtu, bet ir nepieciešams izpumpēt tikai nelielu daļu lieko dūņu. Asenizāciju mēs izmantojam tikai tad, ja dūņas ir beigtas un ir nepieciešams atjaunot iekārtas darbību, vai arī iekārta un infiltrācijas lauks ir pārplūdis.

12. Kādā dziļumā jābūt ir kanalizācijas izvadam no mājas?

Ideālajā gadījumā ir, ja kanalizācijas izvads no mājas ir 40 cm dziļumā. Ja izvads ir dziļumā līdz metram, tad ir iespējams iekārtai uzlikt pagarinājumu. Toties, ja izvads ir dziļāk par metru, tad vienīgais risinājums ir pirms iekārtas likt sūkņa staciju ar sūkni, kurš notekūdeņus paceļ uz iekārtu.

13. Cik daudz elektrības patērē bioloģiskā notekūdeņu attīrīšanas iekārta?

Elektro enerģijas patēriņš iekārtām nav liels, jo darbojas ar 60kW membrānas tipa kompresoru. ATC sērijas iekārtai vidējais elektroenerģijas patēriņš ir aptuveni 54 EUR gadā (365 kWh), bet AT sērijas iekārtai vidēji 32 EUR gadā (270kWh). Protams, ja Jums ir lielāka iekārta, tad tiek likts jaudīgāks kompresors, bet izmaksas varētu pieaugt par pāris EUR.

14. Vai bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas montāžu var veikt pats?

Jā, protams. Mēs pie iekārtas dodam līdzi Tehnisko pasi, kur ir apraksts par iekārtas uzstādīšanu. Mēs uzsveram ievērot visas prasības, kuras ir minētas Tehniskajā pasē.

Tags: ,

Trackback from your site.

admin

This information box about the author only appears if the author has biographical information. Otherwise there is not author box shown. Follow YOOtheme on Twitter or read the blog.

Leave a comment