авто из германии
Gta android скачать

Priekšrocības un ieguvumi

Priekšrocības

Atkarībā no piemērotās notekūdeņu attīrīšanas tehnoloģijas, katrs notekūdeņu attīrīšanas iekārtas tips darbojas citādā veidā, atšķirībā no parastās notekūdeņu attīrīšanas vai septiskajām tvertnēm. Bioloģiskajās attīrīšanas iekārtās notekūdeņi tiek attīrīti, izmantojot bioloģiskās metodes un mikroorganismus. Pašlaik visas šīs attīrīšanas iekārtas darbojas, izmantojot aktīvās dūņas.

Aktīvās dūņas

Aktīvās dūņas sastāv no notekūdeņu daļiņām un mikroorganismiem, kas atrodas dažās vietās notekūdeņu attīrīšanas iekārtās. Šie mikroorganismi dzīvo arī dabiskā vidē, tomēr tie ir ļoti efektīvi bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtās, īpaši, kad tie ir piesātināti ar gaisu un notekūdeņiem. Mikroorganismu koncentrācija ir ievērojama, jo nosacījumi, ko attīrīšanas iekārtas piedāvā, nodrošina ātru notekūdeņu sadalīšanos.

Darbība bez ķīmiskajām vielām

Sistēmas ar aktīvajām dūņām tiek klasificētas kā intensīvas notekūdeņu attīrīšanas sistēmas. Dažādos apstrādes posmu laikos visas kaitīgās ķīmiskās vielas tiek nošķirtas, tāpēc ūdens ir pietiekami tīrs, lai atbrīvotu to augsnē vai savāktu rezervuāros un izmantotu tos atkārtoti, piemēram, automašīnu mazgāšanā, laistīšanas iekārtās vai tml. Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas izmanto aktīvās dūņas ļauj atgrūst jebkuru ķimikāliju notekūdeņu attīrīšanas procesā un nodrošina augsta līmeņa notekūdeņu attīrīšanu.

Tomēr ne visas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas piedāvā tik augstus attīrītā ūdens parametrus. Aktīvo dūņu tehnoloģijas piemērošanai nav nepieciešami papildus filtri vai citas iekārtas (ja vien klients vai projekta nosacījumi nepieprasa). Tā ir izmaksu ziņā efektīva un videi draudzīga metode.

Visi bioloģiskās attīrīšanas procesi (notekūdeņu attīrīšana ar aktīvajām dūņām, dūņu atdalīšana no attīrītajiem notekūdeņiem un dūņu atgriešana aerācijas rezervuārā, kur notekūdeņi ir sajaukti ar aktīvajām dūņām, kas piegādā gaisu) notiek vienā rezervuārā. Tas nodrošina uzticamu un stabilizētu darbību.

Aktīvās dūņas sadala piemaisījumus un ir atdalītas no attīrītajiem notekūdeņiem, tādēļ var izvairīties no tādām situācijām, kā, piemēram, traucējumi attīrīšanas iekārtās, aktīvo dūņu aizplūšanu un nepatīkams aromāts utt. Tomēr ne visas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas tiek nodrošinātas pret dūņu noplūdi, tādēļ ir vērtīgi izpētīt, kā citi ražotāji risina šo problēmu, piemēram, mūsu notekūdeņu attīrīšanas sistēmas ir aprīkotas ar piltuves formas atdalīšanas zonu. Tādēļ, ka dūņām ir lielāks svars, tās. nonākot iekārtas apakšā, tiek atgrieztas attīrīšanas procesā vai to pārpalikums tiek noņemts. Tajā pašā laikā attīrītais ūdens (saukts arī par tehnisko ūdeni) tiek izlaists caur cauruli, kas uzstādīta virs sistēmas – ūdens tiek izlaists apkārtējā vidē vai savākts turpmākajiem procesiem.

Īpaši tīrs ūdens

Dažādu bioloģisku procesu laikā (nitrifikācija, denitrifikācija u.c.) aktīvās dūņas attīra ūdeni no nitrātiem, fosfora (kas rodas, piemēram, lietojot veļas pulveri), slāpekļa (urīnā, ekskrementos u.c.) un citiem materiāliem, kas tiek novadīti kanalizācijā.

Atbrīvošanās no tādiem materiāliem kā fosfors un slāpeklis, ir ļoti svarīga, jo šie materiāli var piekļūt ūdenstilpnēm un palielina to aizaugšanu, tādējādi samazinot ūdenstilpņu skābekļa apjomu. Tas parasti noved pie zivju un citu dzīvo radību skaita samazināšanās ezeros un upēs (piemēram, nosmakšana ziemā, jo zaļumi absorbē skābekli), tādējādi traucējot līdzsvaru ūdenstilpnēs.

Ne visas notekūdeņu attīrīšanas iekārtas spēj attīrīt notekūdeņus no slāpekļa, fosfora un citiem materiāliem, jo tās nav aprīkotas ar nitrifikācijas, denitrifikācijas un citām zonām, tādēļ var būt nepieciešami filtri vai citas palīgierīces, radot papildus izmaksas. Tādējādi notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ar aktīvajām dūņām ir ērts un efektīvs paņēmiens, kā notekūdeņus pārvērst bez – smaržas un bez – krāsas ūdenī, bez videi kaitīgiem materiāliem tajā.

Vienreizēja uzpilde

Pirms notekūdeņu pievades aktīvās dūņas tiek ielietas tikko uzstādītā attīrīšanas iekārtā. Tās tiek piegādātas no iekārtam, kas jau darbojas. Šī ir vienreizēja darbība, jo dūņas barojas un vairojas, izmantojot notekūdeņus; nav nepieciešama papildus uzpilde. Nekavējoties tiek iegūta pilnīga efektivitāte notekūdeņu attīrīšanā.

Izturīgs pret izmaiņām notekūdeņu daudzumā

Automātiska notekūdeņu attīrīšanas iekārtu darbība ar aktīvajām dūņām, kas ir izturīgas pret notekūdeņu apjomu svārstībām dienas laikā, ir ļoti praktiska. Piemēram, no rīta, Jūs ejat dušā, bet dienas laikā izmantojat vienīgi tualeti, savukārt vakarā Jūs tikai nomazgājat traukus un ielieciet bērnu vannā.

Notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izmantošana rada aktīvo dūņu pārpalikumu. Kad Jūs izvēlaties atbilstošu bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu izmēru, dūņu pārpalikuma apjoms no iekārtas (mazākā paredzēta ģimenei ar 4 cilvēkiem) būs aptuveni 1 m3 gadā. Tomēr, ja Jūs izvēlaties notekūdeņu attīrīšanas sistēmu, kas ir pārāk maza, lai apmierinātu savas vajadzības, lieko dūņu apjoms var palielināties, un Jums biežāk būs no tā jāatbrīvojas.

Dūņas tiek noņemtas, atverot notekūdeņu attīrīšanas iekārtas vāku. To var izdarīt tehniskās apkopes personāls vai īpašnieki paši.

Izturīgs pret ķimikālijām

Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ar aktīvajām dūņām ir izturīgas pret ķimikālijām, tāpēc Jūs droši varat izmantot visu sadzīves ķīmiju – trauku mazgāšanas līdzekļus, veļas pulveri, šampūnus, ziepes utt.

Pat tualetes papīrs netraucē attīrīšanas procesu; tomēr ir daži materiāli, kas nedrīkst nokļūt notekūdeņu attīrīšanas sistēmā. Tie var bloķēt vai sabojāt kanalizācijas sistēmu kādā citā veidā.

Piemēram, autiņbiksītes, prezervatīvi, higiēniskie ieliktņi, cigarešu gali, plastmasas, papīra un citi ūdenī nešķīstoši materiāli nedrīkst nonākt kanalizācijā. Nekad nelejiet krāsas paliekas, taukus vai citus līdzīgus materiālus kanalizācijā. Mūsu iekārtas ir aprīkotas ar primārās pārbaudes (skrīninga) sistēmu, kas var tikt iztīrīta, ja sistēmā nejauši nonāk lielākas cietās daļiņas.

Kompakti un vienkārši

Bioloģiskās notekūdeņu attīrīšanas iekārtas ar aktīvajām dūņām ir kompakta izmēra. Piemēram, iekārtas, kas paredzētas individuālām mājām ir aptuveni 1,5 – 2m diametrā un apmēram 2m augstumā. Vienīgā redzamā daļa ir virsmas vāks. Ja iekārta darbojas un tiek izmantota pareizi, tās darbība ir nemanāma – nav trokšņa vai nepatīkamas smakas.

Protams, iekārtu izmērs, kas paredzētas viesnīcām, restorāniem un citiem liela mēroga projektiem, ir lielāks, tomēr mūsu patentētā attīrīšanas tehnoloģija samazina iekārtu izmēru, salīdzinot ar citām attīrīšanas tehnoloģijām (piemēram, septisko).

Notekūdeņu attīrīšanas iekārtas, kas paredzētas atsevišķām mājām ir viegli transportēt un uzstādīšanu var veikt īpašnieks pats, sekojot ražotāja norādījumiem.